Kaliteli Likit Nereden Alınır?

Ekim 28, 2020 0 Comments

Günlük yaşantımızda, kaliteli likit anlayışı bol buhar perfonmaslı, boğaz yakmayan, bol aromalı olarak tanımlanmaktadır. Fakat bunun aksine gerçekten kaliteli ve sağlıklı likit arıyorsanız, bu unsurlar tamamen değişmektedir.

Öncelikle size biraz sağlıktan bahsedeyim. Bol aroma böbrek yorduğu ve bağırsak florasını bozduğu yönünde çalışmalar mevcuttur. Bu yüzden Premium likit diye adlandırılan bir çok yurtdışı likitin içerisinde %20-%30 ları görebileceğiniz aroma oranları bulunmaktadır. Dünya sağlık örgütünün açıkladığı rakamın tam %300 kadar fazlası bulunmaktadır. Bu konuda biraz ileriye gidebilir maksimum %15 üstü geçilmemesi gerekmektedir. Sebebi daha elektronik sigara likiti 100 yıllık ömrünü tamamlayıp ve gerekli araştırmaların yapılmamasıdır. Gelecekte bizlere ne tür bir geri dönüşü olacağı hakkında bir tahmin yürütülmemektedir. Fakat bu sigaradan daha zararlı olarak algılanmasın. Tabii ki sigaradan daha zararsız fakat, gerekli ölçü ve dengelerde kullanıldığı sürece daha az zararsızdır. Bu yüzden asla ve asla aroma oranlarını aşırı şekilde yüklenmiş ürünleri kullanmamanızı sağlığınız için düşünmeyin. Evet lezzet olarak sizlere müthiş gelebilir fakat siz bu yolu sigaradan kurtulmak ve onun yarattığı etkilerden kurtulup rahat bir nefes almak için seçtiniz.Bunu göz önünde bulundurarak kaliteli likit anlayışını fanteziye dönüştürmeyin.

Gerekli çalışmalar yapılmadığı için her kafadan farklı bir ses ve farklı komplo teorileri kuran çok olacaktır. Gerekli bilgiler doğru yerden ve tek bir kaynaktan değil farklı yorumları dinleyerek beyninizde karara bağlayabilirsiniz. Asla küt inançlı olup benim öğrendiğim doğru idi bilgisini savunmayın. Çünkü daha üstünde yapılması gereken tonlarca araştırma bulunmaktadır.Sigara lobisi bu araştırmaların gerek önünü keserek ve gerekse gerekli bütçeye sahip olmayan araştırmacı gruplar için bu araştırmalar şuanda ikinci planda tutulmaktadır. Gönüllü profesörlere buradan teşekkürlerimi ileterek şuandaki yapılan tüm araştırmalardaki emeklerine minnettarız. Bugün kesin ve net bilgilerle konuşamama nedenlerimiz buna bağlıdır. Tabi bu devran ve süreç değişecek kanıtlı belgeli konuşacağımız dönemler gelmesi umudundayız. Bizim önerimiz gerçekten kaliteli likit tüm oranları dünya sağlık örgütünün açıkladığı oranlarda kullanılan likitlerdir. Kendi likitlerimizde bu oranların hassasiyetini taşımaktayız.

Bir ikinci meselede abartılmamış nikotin oranları ve nbase seçimleri olacaktır. Bu konuda zaten fabrikasyon üretimi yapılmaktadır. Merdiven altı nbase bulmak zor gerçekten çünkü maliyet açısından uçuk rakamlarda değil. Herkesin güvenilir sağlıklı seçimleri yapacabileceği bir çok marka mevcut. Bunlardan bazıları Wilmar, Merck, Sigma , Chemnovic ve liste uzar gider. Bu markaların nbase içerikleri yıllardır kullanılmaya devam etmektedir. Nbase piyasasında kara borsa görmek zor.

Nikotin oranlarına gelirsek, nikotin oranlarını maksimim 12 mg geçmicek likitler kullanmanız önerimizdir.Ne kadar yüksek nikotin oranı o kadar zamanla alışma ve tatminkarsızlık yaratır. Önerilen seviye 0,9 ile başlamanızdır. Giderek bu rakamı diplere çekerek ( 0,6 – 0,3 gibi) nikotin bağımlığınızı hafifletmenizdir. Bu konuda’da bloğumda uzun bir yazı paylaşmayı planlamaktayım. Umarım sizlere kaliteli likit  ve ucuz likit kavramında dikkat etmeniz gereken unsurları paylaştım. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

48

Leave a Comment

Your email address will not be published.

nikotinli likit