E Sigara Likit

e sigara likit
e sigara likit

E-sigara likiti nikotin, tatlandırıcı veya başka maddeler içerebilir. Yaygın olarak propilen glikol ile tatlandırılır ve vape cihazlarında kullanılır. E-sigara, atomizerli bir cihazdır. Atomizer sıvıyı buharlaştırmak için ısıtır. Ağızlık, nikotin emen emici malzemeden yapılmıştır. Bu, e-sigara likitini buharlaştırır ve ardından kurutur.

Gliserin, e-sıvının en yaygın bileşenidir. Gliserin, e-sıvının yüksek kalitede olmadığının bir işaretidir. Markaların gliserin konsantrasyonları çok değişkendir. E likit, ml başına yaklaşık 2 mg nikotin içerir. Bu, elektronik sigaralarda bulunan miktarla aynıdır. Sahte e-sıvılar, resmi bir sertifikasyon planı tarafından kolayca doğrulanamayan safsızlıklar da içerebilir.

Diğer bir konu ise likitlerin nikotin içeriğidir. E-sıvılar, yüksek düzeyde nikotin içererek solunum sisteminde tahrişe neden olabilir. Kanadalı bir çalışma, gliserolün iltihaplanma ve akciğer hasarına neden olabileceğini buldu. %1’den daha az nikotin içeren aromalarla ilişkili ciddi sağlık riskleri vardı. Araştırmacılar, gliserolün pulmoner fibrozise önemli bir katkıda bulunduğu ve yanıltıcı etikete sahip bir e-sıvının israf olduğu sonucuna vardı.

E-likitler insan hücreleri için güvenlidir. Sonuçlar kesin olmasa da, e-sıvıların vücut tarafından güvenle kullanılabileceğini kanıtlıyorlar. Bazı maddelerin vücuda zararlı olduğu tespit edilmiştir. Bununla birlikte, e-sıvıların insan sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. E-sigaralar, potansiyel tehlikelerine rağmen, sigara içmeye uygun bir alternatif sunar.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

nikotinli likit